Aktuality

Odborníci z Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc provedli jubilejní 1500. transplantaci kostní dřeně
24. 6. 2021

I přes nástup řady nových léčebných metod zůstává transplantace kostní dřeně stěžejní a neodmyslitelnou formou terapie u řady závažných hematologických chorob. V transplantačním centru Hemato-onkologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc provedli první takovou transplantaci už v roce 1997 a na konci letošního května se dostali v tomto programu k jubilejnímu číslu 1500. Jednalo se o alogenní (převod krvetvorné tkáně získané od zdravého dárce) transplantaci, dárcem kostní dřeně byla pacientova sestra.

Přečíst
Fakultní nemocnice Olomouc otevřela nový ambulantní pavilon hemato-onkologické kliniky. První pacienty přivítá na začátku října
22. 9. 2020

Zhruba rok a čtvrt trvala stavba nového ambulantního pavilonu Hemato-onkologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Zářivě bílá moderní budova v jižní části nemocničního areálu vedle Dětské kliniky byla slavnostně otevřena v úterý 22. září 2020. První pacienti sem po nezbytném dovybavení technikou a materiálem a osídlení personálem zavítají už 5. října tohoto roku.

Nový ambulantní pavilon kombinuje moderní architekturu s uměním
21. 9. 2020

Nový ambulantní pavilon kombinuje moderní architekturu s uměním

Nádorová onemocnění krve, krvetvorné a lymfatické tkáně patří mezi nejzávažnější choroby. Pacient podstupující léčbu má zvýšenou citlivost a kvalita prostředí, v němž proces probíhá, na něj má přímý dopad. Strach z nemoci a z bolesti se promítá do vztahu ke zdravotnickému zařízení. Nový ambulantní pavilon Hemato-onkologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc může v této problematice výrazně pomoci.

Přečíst
Stavba nového ambulantního pavilonu Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc finišuje, na podzim začne sloužit pacientům
29. 5. 2020

Ke zdárnému konci míří stavba nového ambulantního pavilonu Hemato-onkologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Ten vyrůstá v jižní části nemocničního areálu v sousedství Dětské kliniky. S výstavbou se zde začalo vloni v březnu a hotovo bude již v červnu tohoto roku, zhruba o měsíc dříve oproti původním plánům.